Soczewki kontaktowe to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych okularów. Posiadają wiele cech, dzięki którym stale rośnie liczba osób z nich korzystających. Nie jesteś przekonany? Dowiedz się więcej o zaletach soczewek kontaktowych!

 
 
 
Dzięki soczewkom widzisz lepiej i wyraźniej
 
SoczewkiSzkła kontaktowe, w przeciwieństwie do okularów, nie zniekształcają obrazu świata i zawsze pokazują go takim, jaki jest w rzeczywistości. Okulary, szczególnie te o dużych mocach, nieco zniekształcają obraz nadmiernie go powiększając lub pomniejszając. Co więcej, soczewki zapewniają nieograniczone pole widzenia, które daje także doskonałe widzenie obwodowe, które w okularach często zawodzi. Ponadto szkła kontaktowe nie parują zimą i nie rysują się, więc zawsze doskonale przez nie widzisz.
 
 
Soczewki kontaktowe są znacznie bardziej komfortowe
 
Okulary, szczególnie te wyposażone w szkła o dużych mocach, są ciężkie, nieporęczne, mogą uciskać nos, skronie i uszy oraz zsuwać się z nosa. Soczewki natomiast są niezwykle lekkie i komfortowe.
 
 
 
Soczewki umożliwiają bezproblemowe uprawianie sportu
 
Soczewki kontaktowe, dzięki temu, że się nie tłuką i nie spadają, są doskonałym rozwiązaniem dla osób uprawiających wszelkiego rodzaju sporty. Szczególnie polecane są dla osób preferujących gry zespołowe (piłka nożna, ręczna, koszykówka, siatkówka, hokej).
Korzystając z soczewek kontaktowych bardziej doceniać się będzie na nowo uroki tenisa, badmintona, kolarstwa, łyżwiarstwa czy narciarstwa. Świetnie nadają się także do uprawiania sportów wodnych, pod warunkiem zakrycia ich na przykład okularami pływackimi ze względów higienicznych. (inaczej w wodzie mogą wypłynąć z oka).
 
 
Soczewek nie musisz ściągać na noc
 
Na rynku dostępne są także soczewki, których nie trzeba ściągać na noc – możesz je nosić w trybie ciągłym przez całą dobę, a nawet w nich spać.
 
 
 
Estetyczne znaczenie soczewek kontaktowych
 
W przeciwieństwie do okularów noszenie szkieł kontaktowych gwarantuje pełną naturalność. Dodatkowo można zaopatrzyć się w soczewki nadające oczom wybraną barwę tęczówki, a nawet zmienić jej wygląd ­ na przykład na kocie oczy. Warto wspomnieć, że kolorowe soczewki kontaktowe można kupić także w zerowej mocy optycznej.