Zacznij nosić soczewki kontaktowe! Znajdź specjalistę
w swoim mieście!
zadbaj o wzrok
Wszystko o wzroku
Soczewki kontaktowe - alternatywa dla okularów
Doskonałą alternatywą dla osób dotychczas korzystających z tradycyjnych okularów są soczewki kontaktowe. Poleca się je zarówno do codziennego i stałego używania, jak i do noszenia zamiennie z okularami.
Tradycyjne okulary, szczególnie te wyposażone w znacznie cięższe szkła o dużej mocy, mogą uwierać w nos, skronie czy uszy. Powodują także mało estetyczne wrażenie powiększenia lub pomniejszenia oczu.
Wpływ promieniowania UV na oczy
Promieniowanie ultrafioletowe(UV) jest niezbędne do życia, powoduje że przyroda wokół nas się rozwija, pomaga w syntezie witaminy
D niezbędnej do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania naszego organizmu oraz pozytywnie wpływa na nasz nastrój.
Wpływ pracy przy komputerze na wzrok

Osoby pracujące wiele godzin przy komputerze oraz innych urzadzeniach elektronicznych z bliskiej odległości, mogą odczuwać dolegliwości z tym związane. Najcześciej wystepujące objawy to: bóle głowy,   zaczerwienienie, ból  i wysychanie oczu oraz niewyraźne widzenie. Zdaża się też,  że osoby pracujące przy komputerze skarżą się dodatkowo na: podwójne widzenie, trudności ze skupieniem wzroku, bóle karku, podraznienie oczu oraz ogólne złe samopoczucie.

Soczewki - idealne rozwiązanie dla sportowców

Uprawianie sportu zarówno wyczynowego, jak i amatorskiego wiąże się dynamiką, swobodą ruchów i wyraźnym widzeniem. Te trzy elementy nie zawsze mogą iść w parze, szczególnie wśród osób posiadających wadę wzroku. Jak zapewnić sobie komfort widzenia oraz pełną swobodę ruchów niezbędną przy uprawianiu różnego rodzaju dyscyplin?

Kontrola ostrości wzroku

Wzrok to najważniejszy z ludzkich zmysłów, który dostarcza człowiekowi około 80 % wszelkich informacji odbieranych przez zmysły. Podobnie jak wszystkie elementy ludzkiego ciała, powinien być pod systematyczną kontrolą, która w porę pozwoli wychwycić ewentualne niepokojące zmiany. Jak często należy odwiedzać okulistę lub optometrystę?

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych okularów. Posiadają wiele cech, dzięki którym stale rośnie liczba osób z nich korzystających. Nie jesteś przekonany? Dowiedz się więcej o zaletach soczewek kontaktowych!